Poradna pro zdravou rodinu - Galanovi

Mgr. Radka Galanová

"Práce s klientem je dobrodružná cesta"

Jakým způsobem pracujete se svými klienty?

Při práci s klienty i při komunikaci s lidmi všeobecně je pro mne důležitý vztah a vzájemná interakce. Pro úspěšný proces „odblokování“ je podstatný pocit bezpečí a důvěry, protože pracujeme intenzivně a poměrně rychle (hodinu až hodinu a půl). V průběhu procesu povzbuzuji klienty, aby byli napojení na své tělo, uvědomovali si pocity, které se objevují, a dovolili si vyjádřit, co cítí. Rozumová, logická a správná morální řešení v této chvíli mírně upozadíme a spojujeme se se svými touhami, které z různých důvodů nebyly naplněny.

Abych se dostala k informacím uloženým v mozku, používám svalový test (dotýkám se klientů a zjišťuji: pevný sval - pozitivní emoce, slabý sval - negativní emoce). Pomocí tohoto testu zjišťuji, v jakém věku a jaké emoce způsobily zablokování energetického toku. Různými technikami (frontálně-okcipitálním držením hlavy, vizualizací vytouženého stavu, jednoduchými cviky, dotyky, mačkáním akupresurních bodů, případně i působením světla) pak obnovuji energetickou rovnováhu, která byla narušená. Uvolněním energie v buňkách se pak spustí uzdravující proces.

Mým úkolem je podpořit klienty v přesvědčení, že mohou svému tělu v procesu uzdravování důvěřovat, že nemusí být oběťmi vnějších vlivů, ale aktivními tvůrci svého života. Jedná se o jednoduchou, účinnou, a přitom jemnou metodu. Její složitost je pouze v tom, že jsme každý individualita a každý máme svůj osobní příběh.

Metoda Vaší práce se nazývá ONE BRAIN. Můžete vysvětlit její podstatu?

Metoda ONE BRAIN vychází z předpokladu, že když má jedinec jakýkoliv problém, jde o špatnou komunikaci mezi levou a pravou mozkovou hemisférou. Ta byla způsobena strachem, bolestí nebo strachem z bolesti. Tento blok odstraníme a nastolíme takzvaný jednotný mozek – ONE BRAIN.

U zrodu metody byla myšlenka pomoci hlavně dětem, které trápí problémy s učením. Časem se však ukázalo, že může být úspěšně využita při řešení jakéhokoli problému bez ohledu na věk osoby. Možnosti metody jsou prakticky neomezené. Rovněž je třeba zdůraznit, že metoda nenahrazuje lékařskou péči a nezabývá se nemocemi jako takovými.

Kde může metoda ONE BRAIN pomoci?

Poruchy učení u dětí, ale i dospělých, problémy v komunikaci – zadrhávání v řeči, koktání, červenání, strach mluvit před cizími lidmi nebo na veřejnosti nebo překonávání obtížných životních situací – rozchod, rozvod, onemocnění nebo smrt blízkého člověka.

Zdravotní potíže mající svou psychickou podstatu – například alergie, astma, obezita, opakující se infekce, bolesti v zádech a podobně. V mnoha případech odblokování emoční příčiny nemoci výrazně usnadní léčbu.          

Kdo se na Vás může obrátit?

Není dobré přijít z donucení. Očekávat, že za vás všechno vyřeším a poradím, co máte nebo  nemáte dělat. Motivem musí být upřímná vůle chtít se problému zbavit, udělat změnu.

Pracovat můžu s kýmkoli, na kom je možné provést svalový test. Všeobecně se dá pracovat s dětmi od tří let. V případě velmi malých nebo hyperaktivních dětí lze pracovat přes maminku nebo jinou blízkou osobu. Jde o naprosto rovnocenný způsob, který se svým průběhem ani výsledky nijak neliší od přímé práce s klientem. Kontraindikací někdy může být psychická nemoc a související medikace.

Proč jste se rozhodla věnovat právě tomuto nelehkému oboru?

S metodou jsem se poprvé setkala před 15 lety, v době, kdy jsem intenzivně řešila osobní vztahy. I když jsem vystudovala sociální práci a o psychologii jsem se zajímala odjakživa, některé věci jsem jednoduše nebyla schopna změnit, i když jsem přesně věděla, co by pro mne bylo nejlepší. Uvolnění emočních bloků z minulosti mi přineslo okamžitou úlevu a překvapivě mě zbavilo i některých zdravotních obtíží.

I když jsem metodu začala studovat a postupy zkoušet na vlastních dětech, poměrně dlouho jsem bojovala s pocitem, že to celé musí mít nějaký háček – není možné, aby to tak jednoduše, a přitom účinně fungovalo. Dnes už si s důvěrou dopřávám tu radost objevovat s klienty potlačené vzpomínky, které jsou klíčem k jejich současným potížím. Někdy je to opravdu dobrodružná cesta.

Mgr. Radka Galanová

tel.: +420 720 504 902

radka.galan@yahoo.com

Mgr. Tomáš Galan

tel.: +420 720 504 640

tomas.galan@yahoo.com

KDE NÁS NAJDETE?

Urbanova 625, Kyjov

Smetanovo nábř. 956/6, Břeclav

Napište nám:


Váš e-mail
= (3 + 2) x 2

Copyright © , Poradna pro zdravou rodinu Radka a Tomáš Galanovi, Kyjov

FB